Pokaż galerięŹródło zdjęcia: Broadimage / Shutterstock

Irlandia Baldwin Wykorzystała swoją platformę społecznościową, aby wypowiedzieć się przeciwko orzeczeniu Sądu Najwyższego w sprawie: Serce Roe F. Wade’a. 26-letnia córka Alec Baldwin A Kim Basinger Zabrała się na Instagram w sobotę, 25 czerwca, aby udostępnić jej zdjęcie w wannie, co wydaje się być odpowiedzią na zniesienie konstytucyjnego prawa kobiety do aborcji. Pro-kobiecy post po prostu skomentował: „Kobiety to dzieła sztuki”.

Prowokacyjna sesja odbyła się kilka godzin po najbardziej szczerym podejściu Irlandii do krytykowania sędziego Clarence Thomas, Samuel Alito, Brett Kavanaugh, Neil Gorsuch A Amy Connie Barrett Decyzja o anulowaniu historycznej decyzji z 1973 roku. Modelka/aktorka powołała się na orzeczenie Sądu Najwyższego dzień wcześniej, które uchyliło nowojorskie prawo ograniczające, kto może uzyskać pozwolenie na noszenie broni w miejscach publicznych. „W tej chwili broń palna ma więcej praw niż kobiety w Ameryce” – napisała Irlandia. „To niebezpieczny krok w złym kierunku”.

„Ludzie w końcu umrą z powodu tej decyzji” – kontynuowała. „Jakiej części tego nie rozumieją ci ludzie? Życie kobiet zostałoby stracone. Pozostałyby komplikacje porodowe, a kobiety stracą swój wybór w transmisji na żywo. Trzymałem moją przyjaciółkę za rękę, kiedy dokonywali wyborów. Sama dokonywałem wyborów. wybrałem, ponieważ jest to ciało mojego króla i żaden z nich nie będzie miał nic wspólnego z moim ciałem.

Zakończyła swój list wezwaniem do działania, mówiąc, że przeciwnicy decyzji Sądu Najwyższego muszą działać razem. „Musimy rozmawiać, krzyczeć, odkładać, walczyć! To nie jest kraj, w którym wychowuję moją przyszłą córkę! Nad moim martwym ciałem”.

Tymczasem sędziowie Stephen Breyer i Sonia Sotomayor A Elena Kagan Wydawał opinie sprzeczne z orzeczeniem. Jak powiedzieli sędziowie w swoich oświadczeniach: „Nikt nie powinien ufać, że ta większość wykonała swoje zadanie”, ponieważ decyzja ta otwiera drzwi do zniesienia małżeństw osób tej samej płci, antykoncepcji i innych praw. Prezes Sądu Najwyższego John Roberts Napisał w pozytywnej opinii, że nie obali Roe v. Wade, jednak poparłby prawo Missisipi zakazujące aborcji po 15 tygodniach.

Source link

By Liza M.

Leave a Reply

Your email address will not be published.