„Wszyscy zaczęliście jednocześnie od punktu zerowego.”

Kiedy Dziwne rzeczy Wreszcie wracając na nasze ekrany w czwartym sezonie w maju, nikt nie spodziewał się, że będzie to miało ogromny wpływ na kulturę.

Chociaż Netflix powstał już po to, by oferować epickie efekty specjalne science fiction ze zdrową paletą nostalgii za latami 80., jego ogromna popularność jeszcze nie wpłynęła na przemysł muzyczny.

Ale to wszystko zmieniło się wraz z czwartym odcinkiem czwartego sezonu, który żyć samotnie Singiel Kate Bush z 1985 roku „Running That Hill” znalazł się na szczycie list przebojów.

United Archives / ZIK Images / United Archives via Getty Images

Prawie 40 lat po pierwszym wydaniu, klasyczna gra z lat 80. zyskała nowe życie po tym, jak została zaprezentowana w główna scena który widział Maxa (Sadi Sink) desperacko próbującego uciec ze szponów Vicny.

Przyjaciele Maxa zagrali jej ulubioną piosenkę, próbując zwabić ją z powrotem do prawdziwego świata, a Sadie dała imponujący występ, walcząc z potworem, podczas gdy ekscentryczny wokal Kate służył jako ścieżka dźwiękowa.

Scena ta z łatwością zasłużyła na miejsce jako jeden z najlepszych momentów muzycznych w historii telewizji i okazuje się, że jest tam tyle samo miejsc, z których pochodzi, co pozostałe odcinki Dziwne rzeczy Bawić się na dworze.

To był finał sezonu 4, który zapewnił nam kolejny moment “Running Up That Hill”, z hitem Metalliki z 1986 roku “Master of Puppets” zajmującym centralne miejsce podczas odcinka. szczytowy moment.

Ikona i obraz / Getty Images

W tej scenie ulubieniec fanów Eddie Monson (grany przez Josepha Quinna) wypuszcza na gitarę elektryczną wersję klasycznego metalu, jednocześnie próbując stworzyć dywersję w Upside Down.

To kluczowy moment w serii, a popularność nowej postaci w połączeniu z epickim wykonaniem tej piosenki przez 36-latkę sprawiły, że Metallica wspięła się na szczyty list przebojów.

Faktycznie, spotify Poinformowano, że „Masters of Puppets” zostało pobrane 17,5 miliona razy w ciągu tygodnia po wydaniu odcinka i szybko znalazło się na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście rockowej iTunes.

A sama Metallica dała scenie swoją aprobatę, mówiąc, że była „oszołomiona” swoją piosenką.

Andrew Caballero Reynolds

Sposób, w jaki bracia Duffer połączyli muzykę Dziwne rzeczy To zawsze był wyższy poziom, więc byliśmy bardzo podekscytowani tym, że nie tylko włączyli „Master Of Puppets” do serialu, ale stworzyli wokół niego tak kluczową scenę”, pisali wówczas w mediach społecznościowych.

„Wszyscy byliśmy tak poruszeni, widząc efekt końcowy, a kiedy to zrobiliśmy, byliśmy całkowicie zszokowani… To było tak dobrze zrobione, że niektórzy byli w stanie odgadnąć piosenkę po prostu widząc kilka sekund ręki Josepha Quinna w zwiastunie! „Jak fajnie to jest?” Dodali. „To niesamowity zaszczyt być częścią podróży Eddiego i po raz kolejny być z wszystkimi innymi wspaniałymi artystami w serialu”.

Metallica jest coraz bardziej podekscytowana Wideo TikTok Ze sceny z filmem, na którym wykonują piosenkę w koszulkach Hellfire Club z koncertu.

I jakby tego było mało, gitarzysta Metalliki Robert Trujillo potwierdził, że jego syn Ty wyśledził dodatkowe partie gitarowe do wersji piosenki użytej w Dziwne rzeczy.

Ale pomimo widocznego zaangażowania rockerów w odbiór ich piosenki przez Netflix, niektórzy starsi fani Metalliki nie byli pod wrażeniem nagłego wzrostu popularności zespołu.

„Przepraszam, że jestem elitarny, ale nie mogę tego znieść Dziwne rzeczy Wykorzystali tę piosenkę, a teraz wszyscy zachowują się jak wielcy fani”, jedna osoba napisała na Twitterze. „Słucham Metalliki od około 9 lat i nikt z was nigdy nie słyszał wtedy o FAKE FRICKERS”.

Przepraszam, że jestem elitarny, ale nie znoszę Stranger Things użył tej jednej piosenki i teraz wszyscy zachowują się, jakby byli wielkimi fanami. Słucham Metalliki od około 9 lat i nikt z was nie słyszał w tym czasie o FAKE CART FRICKERS. #MasterOfPuppets


Twitter: @harerg_

Inny napisał: „Fakt, że Metallica [are] Stał się głównym nurtem w 2022 r. dzięki epizodowi Dziwne rzeczy To utrudnia mi stłumiony nastoletni gniew”.

Fakt, że Metallica weszła do mainstreamu w 2022 roku z powodu odcinka Stranger Things sprawia, że ​​moja tłumiona nastoletnia wściekłość jest trudna.


Twitter: @vicrshow

Inni posunęli się tak daleko, że podzielili się swoimi przemyśleniami bezpośrednio z zespołem, komentując swoje posty na TikTok. Ktoś powiedział: „Przepraszam Metallice za wszystkie podróbki Dziwne rzeczy wentylatory.”

Ale grupa była gotowa z idealną odpowiedzią, pisząc w odpowiedzi: „Nie przepraszaj. Wszyscy są mile widziani w rodzinie Metalliki. Jeśli lubią „Dolls”, prawdopodobnie znajdą mnóstwo innych piosenek, do których mogą się przyłączyć”.

Ten komentarz był jednym z wielu, jakie otrzymała Metallica, a zespół ostatecznie skomentował teledysk TikTok, który bronił jej nowych fanów.

Powtórzyli: „FYI – każdy jest mile widziany w rodzinie Metalliki”. „Niezależnie od tego, czy byłeś fanem przez 40 godzin, czy 40 lat, wszyscy łączy nas więź poprzez muzykę”.

Następnie wskazali: „Wszyscy zaczęliście jednocześnie od punktu zerowego”.

Metallica od razu pochwaliła ich zdrowe podejście do przyjmowania nowych słuchaczy Dziwne rzeczyi zakończyło się rozmową o ludziach, którzy próbują „strzec bramy” przed muzyką.

Wielu wskazywało, że to właściwie zaszczyt przedstawić muzykę metalową nowej publiczności, zwłaszcza młodszemu pokoleniu.

„Metallica powiedziała, że ​​wszyscy są mile widziani” – napisał jeden z fanów w komentarzu, który polubił zespół. „Przestań pilnować bramy i obejmij nowych fanów i obejmij młodych, którzy znajdują przyczółek w tym gatunku. 🖤✨🤘🏼”

Inny napisał na Twitterze: „Jeśli się tym denerwujesz Dziwne rzeczy Wprowadza więcej ludzi do Metalliki i stara się utrzymać bramę. To ty jesteś nie tak z kulturą muzyczną”.

Jeśli jesteś zdenerwowany, że Stranger Things przedstawia więcej ludzi Metallice, starasz się utrzymać bramę. Jesteś nie tak z kulturą muzyczną


Twitter: @Allxzanderr

Inna osoba zwróciła uwagę, że odkrywanie zespołu poprzez program telewizyjny nie różni się od poznania go przez starszych członków rodziny.

“Dorastałem w Metallice. Wyobraź sobie, że drzwi mojego ojca trzymają go z dala ode mnie??? Ale nie, przekazał swoją miłość do ich muzyki, tak jak ja teraz robię to z moimi dziećmi” – napisali.

Inny dodał: „Słuchaj, nawet Metallica nie jest strażnikiem Metalliki. ”

Inni zastanawiali się, że była to podobna reakcja na powrót „Running Up That Hill” do radia, m.in. Kilka zjadliwych komentarzy Wyreżyserowane przez Taikę Waititi.

Taika powiedział niedawno NME Czułem się tak, jakby Dziwne rzeczy Kate Bush była „zdruzgotana”, dodając, że był „naprawdę zirytowany” jej piosenką użytą w programie.

„Stałem się jednym z tych starych brutali, którzy mówią: „Te dzieciaki nigdy nie słuchały Kate Bush. Właśnie usłyszeli jedną piosenkę w programie telewizyjnym! Wyjaśnił wtedy: „Oni nie znają Kate Bush! Znam Kate Bush! “

TV Times przez Getty Images

„Jeśli zatrzymasz młodsze pokolenia, aby dostać się do Kate Bush i Metalliki Dziwne rzeczy Jesteś moim wrogiem” – napisano w jednym z tweetów – „Miej cholerne życie i zostaw dzieci w spokoju, i pozwól im odkrywać i cieszyć się klasykami, bez względu na to, w jaki sposób je znajdą”.

Jeśli informujesz młodsze pokolenia na bieżąco z Kate Bush i Metalliką poprzez Stranger Things, jesteś moim wrogiem. Miej cholerne życie, zostaw dzieci w spokoju i pozwól im odkrywać i cieszyć się klasykami bez względu na to, w jaki sposób je znajdą.


Twitter: @UsagiYohimbo10

Inna osoba aktywnie powitała nowych słuchaczy wśród swoich fanów, dzieląc się nimi: „To Dziwne rzeczy Fani: Witamy w Kate Bush. My, seniorzy, wiemy o tym od lat, a teraz nadszedł też Twój czas.

Dla fanów Stranger Things: Witamy w Kate Bush. My, seniorzy, wiemy o tym od lat, a teraz nadszedł też Twój czas.


Twitter: @aktorguychapman

Inna osoba powtórzyła: „Jeden z najlepszych wyników w okolicy Dziwne rzeczy jest to, że istnieje *grupa* ludzi, którzy po raz pierwszy odkrywają Kate Bush. I to znaczy tak, powinni byli wcześniej wiedzieć o Kate Bush, ale to i tak dobrze.

Jednym z najlepszych odkryć na temat Stranger Things jest to, że istnieje *grupa* ludzi odkrywających Kate Bush po raz pierwszy. I to znaczy tak, powinni byli wiedzieć wcześniej o Kate Bush, ale to i tak dobrze.


Twitter: @MattSainsb

Inni wskazywali, że Metallica i Kate Bush były już bardzo popularnymi artystami, które już wcześniej otrzymały 21 nominacji do nagrody Grammy. Dziwne rzeczywięc znalezienie nowych fanów nie jest niczym nowym.

Jason Merritt / Getty Images

Dziwne rzeczy Czy wszyscy próbujecie chronić Kate Bush i to jest żenujące. Kochanie, tu Kate Bush. Niczego nie odkryłeś” – napisał jeden z nich.

Dziwne rzeczy sprawiają, że próbujesz chronić Kate Bush i to jest krępujące. Kochanie, tu Kate Bush. Niczego nie znalazłeś


Twitter: @kenstallations

„Hardcore” Metal Society przedtem Dziwne rzeczyInny tweet: „Nie słucham Metalliki, ponieważ są bardzo mainstreamowi”. „Ci sami ludzie po Dziwne rzeczy: “Damnett to teraz Metallica jest głównym.”

‘hardcore’ metalowa społeczność przed Stranger Things: Nie słucham Metalliki, ponieważ są bardzo mainstreamowi Ci sami ludzie po Stranger Things: DAMNIT NOW METALLICA jest mainstreamowa


Twitter: Das_Wheeler

„Trujące metalowe głowy, które zachowują się jak Metallica, nigdy wcześniej nie były powszechne Dziwne rzeczyDodano trzecią osobę. Inny powiedział sarkastycznie: „O mój Boże, właśnie otworzyłem Dziwne rzeczyI myślę, że ta mało znana artystka, Kate Bush, była naprawdę w czymś. Tak miło ze strony producentów, że dają jej muzyce szansę”.


Twitter: @DhruvMenon09

O mój Boże, właśnie włączyłem Stranger Things i myślę, że ta mało znana artystka “Kate Bush” naprawdę nad czymś pracowała. Bardzo mili producenci, którzy dawali jej muzyce szansę. Udostępnij, aby zwiększyć świadomość.


Twitter: Willum_Esq

Podobnie jak Metallica, Kate Bush okazała swoje uznanie dla Dziwne rzeczy Wyemitowała „nową dzierżawę życia” w swojej kilkudziesięcioletniej piosence w rzadkim oświadczeniu zamieszczonym na jej stronie internetowej.

„Może słyszeliście, że pierwsza część świetnej nowej serii Dziwne rzeczy Niedawno ukazał się na Netflix”. „Zawiera piosenkę „Running Up That Hill”, którą młodzi fani, którzy kochają ten serial, dają zupełnie nowe życie – uwielbiam też!”

“Z tego powodu ‘Running Up That Hill’ jest pokazywany na całym świecie i wszedł na ósme miejsce w Wielkiej Brytanii. To naprawdę ekscytujące!” Bush zniknął. “Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali piosenkę. Nie mogę się doczekać reszty serii w lipcu.”

Source link

By Liza M.

Leave a Reply

Your email address will not be published.