Pokaż galerięŹródło zdjęcia: Jim Smeal / BEI / Shutterstock

„Samotność jest endemiczna dla ludzi” William Shatner Powiedział w wywiadzie z 2021 r Radio CBC. “Wszyscy jesteśmy w zasadzie sami. Tak jak jesteśmy z innymi ludźmi, jesteśmy teraz sami. Ludzie religijni mówią: ‘W porządku, jest Bóg’. Bóg jest z tobą i jest obrazem Ojca. I nie mogę w to uwierzyć. Zazdroszczę tym, którzy to robią. Myślę, że umieramy, nasze ciała są konsumowane i wchodzimy do wszechświata”.

Przez całe życie Shatner walczył z samotnością, znajdując towarzystwo w postaci czterech ukochanych żon: Gloria Rand, Marcy Lafferty, Nerine KiddA Elizabeth Anderson Martin. I chociaż wszystkie jego małżeństwa się skończyły, jego miłość do każdej z jego żon pozostanie czymś więcej niż gwiazdami. Oto spojrzenie na kobiety Star Trek żonaty ikona.

Gloria Rand

William Shatner był żonaty ze swoją pierwszą żoną, koleżanką z Kanady Glorią Rand, w latach 1956-1969. William poznał Glorię w Dreams, jednym z serii scenariuszy, które napisał dla CBC. “Kiedy byłem w Toronto … biegałem wokół, robiąc telewizję, filmy i pisząc. Napisałem sztukę telewizyjną, w której obsadziłem dziewczynę, którą później poślubiłem i zostałam matką moich trojga dzieci” – powiedział Shatner w wywiadzie dla Archiwum telewizji amerykańskiej w 1999. Shatner opisał swoją pierwszą żonę jako „piękną kobietę podobną do antylopy”, która żyje „na skraju pastwiska życia”.

Zaręczyli się cztery miesiące później. Pobrali się w domu w Toronto, gdzie mieszkają jej rodzice. W ciągu najbliższej dekady będą mile widziani Trzy dziewczyny: Leslie (ur. 1958)elżbieta (ur. 1961) i Melanie Shatner (B 1964).

Shatner i Rand w 1957 (Mgm/Kobal/Shutterstock)

„Musiałem być praktycznym tatą, ponieważ tak mówią mi moje dzieci”, powiedział Shatner. Stróż w 2014 roku. „Myślę, że spędziłem dużo czasu, próbując zarobić na życie, więc cieszę się, że moje dzieci myślą, że są tym, czym są dzisiaj, ze względu na mój wpływ na nie i moje uczucie do nich – nawet chociaż to było tylko w weekendy”.

Shatner napisał w swojej książce: „Wprawdzie nie byłem dobry w małżeństwie”. 2008 Biografia. Kiedy jego kariera nabrała rozpędu w latach 60., poczuł, że jego sukces zmienił dynamikę ich związku. “Stawałem się gwiazdą. Pozostałaby moją żoną. Dla aktora rola żony gwiazdy nie jest zbyt interesująca. “

„Ciężko pracowałem, aby utrzymać rodzinę i żałowałem Glorii za to, że nie czerpie zbyt wiele radości z mojego małżeństwa” – napisał, dodając, że jego żona „może [had] Tyle powodów”, żeby go urazić. „Gloria została w domu z naszymi dziewczynami, a kobiety wydawały się świeże i piękne – i wydawały się dostępne – co tydzień – kobiety pojawiały się na planie”.

The Distance – zarówno metafizyczny, jak i dosłowny, z Shatnerem przebywającym z dala od domu przez kilka miesięcy podczas kręcenia Star Trek – To było za dużo, żeby się ożenić. Para rozstała się w 1969 roku.

Marcy Lafferty

Shatner poznał swoją drugą żonę poprzez pracę. Oba zostały rzucone Proces Andersona Film telewizyjny z lat 70. na podstawie sztuki z 1959 roku autorstwa Saul Levitt. „Miałem szczęście i [director George C. Scott] Chciała, aby kobieta – w obsadzie była tylko męska – by tworzyła linie z obsadą. A Bill był jedynym, który chciał ze mną pobiec, ponieważ jego rola była większa niż wieś. I zakochałem się w nim w pożądaniu – powiedział Lafferty: Washington Post w 1991 roku. Para wyszła za mąż w 1973 roku.

Lafferty to jej własna aktorka. wystepować w Hawaje Five-O, Bronke, Barnaby Jones, i więcej. Pracowałem z Shatnerem nad jego serialem, TJ prostytutkaw latach osiemdziesiątych i Star Trek: film kinowy w 1979 roku. Wystąpiła także w tytułowej roli w 2002 roku Vivien Lee.

William i Marcy w 1985 roku (Bay/Shutterstock)

Jednakże Washington Post Zauważył, że Shatnera i Lafferty’ego łączy wspólna pasja do hodowli koni. “Te konie są celowo trzymane trochę dziko, co jest bardzo niebezpieczne, jeśli nie jest się doświadczonym jeźdźcem. Jednocześnie przebywanie z koniem pełnym pasji jest jak doznanie objawienia” – powiedział Shatner brytyjskiemu Guardianowi. Poczta Waszyngtona. „To świetni śpiewacy, to znaczy są jak Maria Callas i Barysznikow” – dodał Lafferty.

Po prawie dwóch dekadach spędzonych razem William Shatner i Marcy Lafferty rozwiedli się w 1996 roku. Rozpad naszego małżeństwa z pewnością nie był jej winą” – napisał Shatner w swojej książce Życiorys. “Jeśli chodzi o rozwód, potrzeba dwojga, aby się przeplatać. I odegrałem swoją rolę. Zdecydowanie odegrałem swoją rolę. “

Dodał, że „rzeczywistość niektórych małżeństw polega na tym, że z czasem mąż i żona rozdzielają się”. „Zmieniły się ich potrzeby i pragnienia. Marcy zdała sobie z tego sprawę; w rzeczywistości powiedziała kiedyś reporterowi: „Życie nas rozdzieliło i nadszedł czas, aby przejść dalej”.

Ich miłość do koni stanie się problemem wiele lat po ich rozwodzie, kiedy Marcy pozwie go za „pogwałcenie przywilejów hodowli trzech ogierów amerykańskich na oklep”. AP. Twierdziła, że ​​zgodzili się z nim na dostarczenie nasienia trzem ich koniom „w postaci świeżo schłodzonej” i że jego decyzja o przekazaniu jej nasienia „w postaci zamrożonej” była nie do przyjęcia… Potencjalni nabywcy koncesji hodowlanych nie chcieli zamrożonego nasienia ”.

Shatner powiedział: New York Times W 1994 r. „Awansował i wspierał mnie w każdym znaczeniu tego słowa przez Star Trek. Jedyną rzeczą, której nie pozwoliłem, żeby to była jedyna rzecz w moim życiu. Moje życie osobiste jest teraz w rozsypce, odnawia się. Profesjonalny też.”

Nerine Kid

William Shatner poznał Nerena Kidda „w hotelowym barze” w Toronto, kiedy był w mieście kręcąc projekt. „Byłem tam, spotykając mojego starego przyjaciela” – napisał w swojej autobiografii. “I śmialiśmy się prawdopodobnie zbyt głośno, a ja spojrzałem przez jego ramię i zobaczyłem ją.” Nerine była aktorką i modelką z Bostonu i miała natychmiastowy związek z Shatnerem. Napisał, że wczesne dni związku są darem, który na zawsze pozostanie w pamięci. „Zawsze pamiętasz uśmiechy, śmiech i chwile odkrycia”.

Nerine wyszła za mąż wbrew radom mojej rodziny i przyjaciół. Wbrew moim odczuciom. Ale całkowicie ją czciłem i głupio myślałem, że mógłbym ją uzdrowić” – powiedział Shatner. Sydney Poranny Herold W 2008. On i Kid pobrali się w 1997 z żoną Star Trek costar i przyjaciel na całe życie, Leonard Nimoyjako jego drużbą.

Star Trek 30. rocznica Bash (8-9-99 / Newscom / The Mega Agency)

Wiesz, Leonard Nimoy zadzwonił do mnie, zanim poślubiłem Nerena” – powiedział Shatner Zwiastun poranka. – Powiedział tylko jedno zdanie, Bill, wiesz, że Neren jest alkoholikiem. Nie jestem pewien, czego oczekiwał ode mnie Leonard. Powiedziałem mu: „Wiem, że tak”. ‘Ale ja ją kocham.’ Leonard milczał przez chwilę, po czym powiedział ze smutkiem: „Cóż, Bill, jesteś na wyboistej drodze”.

„Nasz dzień ślubu był niesamowity” – powiedział Shatner w dalszej części wywiadu. “Nirien była trzeźwa i tej nocy poszliśmy spać w ekstazie. Obudziła się następnego ranka o ósmej i była pijana. Później odkryłem, że chowała butelki wódki w całym domu.”

Nimoy, z lojalności wobec przyjaciela, „bardzo starał się pomóc” Kidd w jej alkoholizmie. „Walczył ze swoimi demonami butelką, kiedy robiliśmy Star Trekpowiedział Shatner. Utrzymywał to tak dobrze, że nikt z nas wtedy nie wiedział. Nie wyschło aż do późnych lat 80., więc kiedy Nerin przedstawił go mu, wiedział, jak trudno będzie się zmagać, jeśli ją poślubię. I znał też ciężkie żniwo osoby zakochanej w alkoholiku.” “.

Niestety wszystko się zawaliło. Nerine Kidd zmarła 9 sierpnia 1999 roku, kiedy utonęła samotnie w ich domu. Sekcja zwłok wykazała znaczny poziom alkoholu i valium w jej organizmie. Władze ostatecznie wykluczyły grę korupcyjną. W tym okresie krążyły pogłoski o tym, czy Shatner był zamieszany w jej śmierć, chociaż nie był uważany za podejrzanego.

„Pamiętam nurkowanie w basenie” – powiedział? Sydney Morning Herold. “Miałem wystarczająco dużo oddechu na jedno głębokie nurkowanie. Jedno z jej ramion unosiło się nad nią, a ja złapałem ją za ramiona i podniosłem, i pociągnąłem w kierunku płytkiego końca. Położyłem ją przy basenie. Jej skóra była niebieska. Pamiętam każdą sekundę. Dopóki ktoś nie podejrzewał, że ją zabiłem? Oddałem życie mojej żonie, bo ją kochałem. Poświęciłem się jej aż do dnia jej śmierci. I uwierz mi, cierpiał na alkoholizm Nerine.

„Nie sądzę, że kiedykolwiek przejdziesz przez takie wydarzenie” – napisał w swojej autobiografii. „Radzisz sobie ze smutkiem, a potem wchłaniasz esencję i staje się ona częścią ciebie”.

„W tym czasie byliśmy razem, bardzo kochaliśmy, a ona piła, ale nie rozumiałem uzależnienia” – powiedział później. Stróż. „Wtedy udało mi się założyć organizację charytatywną o nazwie Fundacja Nerena Shatnera, która ma dom połączony z domem pośrednim, w którym może mieszkać jedenaście kobiet”.

Elizabeth Anderson Martin

Shatner napisał w swojej autobiografii: „Po śmierci Nerena otrzymałem setki listów od ludzi oferujących kondolencje, rady lub wyrazy współczucia”. Jeden z listów Elizabeth Anderson Martin przykuł jego uwagę ze względu na znakomitą kaligrafię. Obaj poznali się dzięki wspólnej miłości do koni, ponieważ często zgłaszali swoje konie w tych samych zawodach. „Pamiętam, że mimochodem myślałem, że była piękną kobietą, ale nie sądzę, że powiedzieliśmy więcej niż kilka ulotnych słów” – powiedział w swojej książce.

„Rozumiała mój smutek, ponieważ karmiła piersią swojego męża chorego na raka przez półtora roku, a on zmarł około dwa lata przed śmiercią Nerina” – powiedział Shatner w wywiadzie dla CNN. Larry King na żywo w 2002 roku Egzaminator irlandzki. „Miałem szczęście. Spotkałem moją żonę Elżbietę, najwspanialszą kochającą osobę. Miałem szczęście, że znalazłem kogoś”.

60. doroczna nagroda Primetime Emmy (Jim Smeal / BEI / Shutterstock)

„Elizabeth jest silną, niezależną kobietą – i bardzo utalentowaną” – napisał w swojej autobiografii. “Była świetnym trenerem, a energia, która w to włożyła, trafia teraz do naszego wspólnego życia i jej rysowania. Odkryła swoje talenty twórcze.” Wykorzystała swoje doświadczenie w szkoleniu koni, aby wziąć udział w Hollywood Charitable Show of Horses, wydarzeniu, które Shatner rozpoczął w latach 80., aby pomóc zebrać pieniądze dla dzieci i weteranów.

Martin i Shatner pobrali się w 2001 roku. Niestety, szczęście pary skończyło się w marcu 2020 roku, kiedy złożyli wniosek o rozwód. “Nic mnie nie zasmuca w tym wieku… Tu wszystko jest dobre. Wszystko jest dobre. Życzę wszystkim dobrze” – powiedział Shatner. kobieta po podzieleniu. Jednak w maju 2021 Shatner wspomniał w wywiadzie dla Stróż Żeby mógł połączyć się z Martinem. Podobno też do niego dołączyła 90Dziesiąty Jego urodziny są w 2021 roku.Source link

By Liza M.

Leave a Reply

Your email address will not be published.